Kolejne zwycięstwo KOP Rodło

• autor: rodlokwidzyn2011, 2014-09-09 09:20

W pierwszą niedzielę września Rodło Kwidzyn podejmowało drużynę Czarnych Przemysław. Gospodarze chcieli podtrzymać passę zwycięstw a goście, po wysokiej wygranej u siebie w poprzedniej kolejce, powalczyć o korzystny rezultat.

Mecz zaczął się od ataków gospodarzy. Już w pierwszej minucie Rodło miało okazję do zatrudnienia bramkarza przyjezdnych a dobrą okazję na otwarcie wyniku zmarnował Felski. Napastnik dostał podanie w pole karne ale strzelał z dosyć ostrego kąta i nie zdołał umieścić piłki w bramce. Powinien natomiast zdobyć gola kilka minut później. Na rajd lewą stroną zdecydował się Górka. Minął obrońcę, zakładając mu siatkę i precyzyjnie odegrał w okolice dziesiątego metra na środek pola karnego. Felski przyjęciem ustawił sobie piłkę i uderzył mocno ale świetną interwencją popisał się Dratwa. Bramkarz gości musiał być uważny również w 14 minucie. Myścich przymierzył dobrze z wolnego ale piłka o centymetry minęła spojenie słupka z poprzeczką. Gospodarze byli cały czas w natarciu. W 23 minucie Szpakowski niecelnie uderzał głową a minutę później Felski z kilku metrów przeniósł piłkę nad porzeczką. Dwie minuty później powinno być 1:0 ale Myścich w sytuacji sam na sam wybrał złe rozwiązanie próbując strzału w krótki róg i z tego pojedynku zwycięsko wyszedł bramkarz Czarnych. Sześć minut później ten sam zawodnik powinien już zdobyć bramkę. Kolejnym świetnym podaniem popisał się Górka a młody pomocnik znalazł się sam przed bramkarzem rywali. Nienaciskany przez obrońców mógł rozwiązać akcję w każdy sposób ale trafił w leżącego już bramkarza i w dalszym ciągu utrzymywał się bezbramkowy remis. W końcówce pierwszej połowy dali o sobie znać goście. Mocne uderzenie z wolnego minęło nieznacznie bramkę gospodarzy. Do przerwy kibice nie obejrzeli zatem goli.

Pierwsze minuty drugiej części meczu to ataki gospodarzy, którzy mocno dążyli do zdobycia pierwszego gola. Bardzo blisko tej sztuki był w 49 minucie Tayo. Najpierw, z wolnego, uderzył w mur a jego poprawka wylądowała na słupku. Dwie minuty później Myścich znalazł się w polu karnym przyjezdnych ale przesadził z dryblingiem i został zatrzymany przez obrońców. Gospodarzom brakowało wykończenia akcji. Aż do 54 minuty. Wtedy to Górka w narożniku pola karnego poradził sobie z obrońcą i huknął lewą nogą w krótki róg. Mimo,że bramkarz był blisko to uderzenie było tak silne,że nie zdążył z interwencją. Wysiłki gospodarzy w końcu przyniosły efekt. Bramka podziałała jak domino bo dwie minuty później było juź 2:0 a w roli głównej znów wystąpił Górka. Wcześniej Felski wygrał pojedynek na lewej stronie i z narożnika boiska precyzyjnie dośrodkował w pole karne. Nabiegający Górka uderzył na bramkę a piłka odbiła się od porzeczki dwa razy!. Sędzia liniowy zasygnalizował przekroczenie linii bramkowej przez futbolówkę wobec czego arbiter główny wskazał na środek boiska. Gospodarze, już z pewnym prowadzeniem, jeszcze bardziej podkręcili tempo. Pięć minut po drugim trafieniu znów dał o sobie znać duet Felski – Górka ale uderzenie tego drugiego obronił golkiper gości. W 65 minucie Górka mógł skompletować hattricka. Stojąc na długim słupku uderzył precyzyjnie po zagraniu z rogu ale trafił w słupek. Kolejne zagrożenie dla przyjezdnych miało miejsce pięć minut później. Po dokładnej centrze z końcowej linii boiska głową strzelał Szalkowski ale trafił w plecy obrońcy. Następne kilka minut to szukanie przez gospodarzy szans na podwyższenie wyniku ale bez wymiernego efektu. Wart odnotowania był strzał Szaflika z 87 minuty, który jednak spokojnie obronił Dratwa. I gdy już wszyscy oglądający ten mecz zbierali się do wyjścia ze stadionu Mateusz Gretkowski pokazał, że zawsze trzeba grać do końca. To była popisowa akcja młodego napastnika z Kwidzyna, który jak na razie jest jokerem w drużynie trenera Obiały.  Większość meczy rozpoczyna jako rezerwowy ale kiedy wchodzi do gry zawsze strzela bramkę. Tym razem również „uszanował” tradycję i w 91 minucie po raz trzeci pokonał bramkarza z Przemysławia.  A trafienie było przednie. Zawodnik dostał długie podanie i w pełnym biegu wpadł w pole karne, wyprzedził obrońcę i strzałem po długim rogu zdobył swoją siódmą bramkę w sezonie. Zanim piłka zatrzepotała w siatce po drodze odbiła się jeszcze od słupka. Kilka chwil później sędzia po raz ostatni zagwizdał w tym spotkaniu i lider zapisał kolejne punkty na swoim koncie.

Za tydzień pierwsze w tym sezonie derby powiatu. W niedzielę Rodło zagra w Sadlinkach z tamtejszą Spójnią.

Trener Obiała o meczu:

Mecz bardzo trudny z przeciwnikiem, który dysponuje silną drużyną o dobrych warunkach fizycznych. Punkty wywalczone po ciężkim spotkaniu. Do przerwy szło nam ciężko i nie mogliśmy się przebić przez obronę gości chociaż powinniśmy prowadzić bo sytuacje były. W drugiej połowie przyspieszyliśmy grę, co przyniosło sytuacje i  dobrze, że udało się je wykorzystać. Cieszą punkty oraz zaangażowanie moich zawodników.

Rodło Kwidzyn – Czarni Przemysław 3:0

Bramki: Górka ( 54’, 56’), Gretkowski ( 91’)

Rodło: Wiśniewski, Pokwicki, Kalinowski, Szpakowski, Szaflik, Tayo ( Wilma 92’) , Obiała, Juchniewicz, Myścich ( Szalkowski 53’) , Felski ( Gretkowski 62’), Górka

Czarni: Dratwa, Kowalski, Popielarz Łukasz, Kuśnierek, Bukowski, Grot, Mallek, Fortas, Dywicki, Jakubowski, Popielarz Tomasz

Sędziowali: Igor Konopko jako główny oraz Łukasz Pawłowski i Sebastian Krawczyk jako asystenci.