Wysokie zwycięstwo na inaugurację sezonu

• autor: rodlokwidzyn2011, 2014-08-18 18:51

KOP Rodło Kwidzyn - Delta Miłoradz - 8:0

Rodło Kwidzyn ma w tym sezonie jasny cel. Jest nim awans do IV ligi. Zespół po kilku wzmocnieniach wydaję się być silniejszy niż poprzednio, więc wszyscy sympatycy klubu ze Sportowej liczą,że cel ten uda się osiągnąć.
Premierowy mecz sezonu miał choć w małym stopniu dać odpowiedź na co stać drużynę w nadchodzących rozgrywkach. I po pierwszym spotkaniu można być optymistą bo podopieczni trenera Grzegorza Obiały pokonali drużynę Delty Miłoradz pewnie i wysoko. Pierwsze minuty nie zapowiadały tak udanego finału. Gospodarze nie rzucili się od razu do szaleńczych ataków i grali trochę tak, jakby rola faworyta im ciążyła. Dokładnie z tyłu ale bez szczególnego zagrożenia w ofensywie. Sami za to mogli pierwsi stracić bramkę gdy po stracie piłki w środku boiska w narożniku pola karnego Rodła znalazł się piłkarz gości jednak niedokładnie trafił w piłkę i posłał ją daleko od bramki. Z biegiem czasu gra gospodarzy się „rozkręcała”. Na wspomnianą sytuację Delty odpowiedział chwilę później Szarpak, który po zagraniu z głębi pola znalazł się w polu karnym ale nie trafił dokładnie w piłkę i próba dośrodkowania skończyła się niepowodzeniem. Pomyślnie natomiast zakończyła się sytuacja z 8 minuty spotkania. Po centrze w pole karne gości, przy próbie wyskoku do główki popychany był Szpakowski a wynik z rzutu karnego otworzył Mateusz Górka. Kolejna ciekawa akcja miała miejsce w 12 minucie ale do piłki zagranej na prawe skrzydło nie doszedł Pokwicki. Pięć minut później dośrodkowanie z rzutu rożnego Szarpaka trafiło wprost na nogę Kalinowskiego a jego potężny wolej, po rykoszecie obrońcy, spokojnie złapał bramkarz Delty. Ten sam zawodnik był jeszcze bliżej podwyższenia wyniku w 24 minucie, gdy w zamieszaniu pod bramką gości jego uderzenie z kilku metrów ugrzęzło pod plecami obrońców przyjezdnych. Kilka minut później Rodło przeprowadziło kolejną ładną akcję. Myścich przepuścił piłkę pod nogami a Górce zabrakło kilku centymetrów aby znaleźć się sam na sam z bramkarzem z Miłoradza. Gospodarze grali szybko i z polotem. Swoją przewagę udokumentowali w 29 minucie. Juchniewicz dokładnie zagrał na lewą stronę do Myścicha, ten w pełnym biegu minął bramkarza interweniującego poza szesnastką i zagrał piłkę w pole karne. Mateusz Górka trafił w poprzeczkę ale dobitka Nikodema Szalkowskiego z bliskiej odległości była już skuteczna. Po strzeleniu drugiej bramki gospodarze przez następne kilka minut grali spokojniej. Wart odnotowania był strzał Tayo z 37 minuty. Niestety niecelny. Pod koniec pierwszej połowy jeszcze raz dał znać o sobie Juchniewicz, który świetnym podaniem obsłużył Pokwickiego. Ten minął wychodzącego bramkarza i strzałem do pustej bramki ustalił wynik pierwszej części meczu na 3:0. Druga odsłona zaczęła się od mocnego uderzenia gospodarzy. Patryk Obiała zdecydował się na rajd prawą stroną, minął dwóch graczy Delty i będąc już w polu karnym mocno uderzył po krótkim „okienku”. Bramkarz gości był w tej sytuacji na miejscu. Za chwilę jego koledzy z pola zagrozili bramce gospodarzy. Robert Modrzejwski poradził sobie na lewej stronie z obrońcą Rodła i dośrodkował w pole karne ale Adrian Kaszuba źle trafił w piłkę z kilku metrów i skończyło się tylko na strachu. Gospodarze odpowiedzieli najlepiej jak można. Tym razem bardzo dobrym podaniem popisał się Kalinowski a Górka mając obok siebie jeszcze obrońcę gości umieścił piłkę w górnym rogu bramki Krawczyka zdobywając przy tym swojego drugiego gola w meczu a czwartego dla Rodła. Za chwilę ten sam zawodnik mógł skompletować hattrick. Tym razem dostał świetne podanie od Myścicha i znalazł się prawie w tym samym miejscu co chwilę wcześniej ale jego strzał poszybował nad poprzeczką. Akcja z 59 minuty również „zapachniała” bramką. Po kilku zagraniach z pierwszej piłki Juchniewicz zdecydował się na mierzony strzał zza pola karnego. Piłka o kilka centymetrów minęła prawy słupek bramki drużyny z Miłoradza. Trzy minuty później było jednak 5:0 dla Kwidzynian. Górka pięknie podciął piłkę, która trafiła do Szalkowskiego. Napastnik minął jeszcze obrońcę w polu karnym i uderzeniem obok bramkarza zdobył swoją drugą bramkę zrównując się ilością trafień z Górką. Gospodarze nie zwalniali tempa. W 64 minucie po rzucie wolnym przed szansą na gola stanął Szpakowski ale jego strzał głową z bliskiej odległości wybronił Krawczyk. Tajemnicą piłkarzy Rodła pozostanie to, jak nie zdobyli bramki trzy minuty poźniej. Najpierw Górka, mając przed sobą tylko bramkarza, trafił prosto w niego. Dobitka Szalkowskiego wylądowała na poprzeczce a poprawka Szarpaka przeszyła powietrze nad nią. Goście po jednej z nielicznych akcji mieli szansę aby zagrozić bramce gospodarzy ale strzał Kamila Wolińskiego z rzutu wolnego nie znalazł drogi do bramki. Piłkarze z Miłoradza próbowali jeszcze raz zdobyć honorową bramkę po strzale Modrzejewskiego jednak i ta próba była niecelna. W 74 minucie oglądaliśmy chyba najładniejsze trafienie w tym meczu. Wprowadzony kwadrans wcześniej Felski dostał dokładne podanie na dwudziestym metrze po czym minął wychodzącego daleko bramkarza i miękko przelobował obrońcę gości stojącego w szesnastce. Tym zagraniem Felski pokazał,że jest jak wino; im starszy, tym lepszy. W 76 minucie „wejście smoka” zaliczył Mateusz Gretkowski. Wprowadzony kilka minut wcześniej zawodnik dostał dokładne podanie w pole karne i płaskim strzałem obok bramkarza podwyższył wynik na 7:0. Swój wyczyn powtórzył w 84 minucie wykorzystując precyzyjne dogranie Felskiego. Tym samym nie pozostał dłużny Górce i Szalkowskiemu, którzy zdobyli po dwa gole w tym spotkaniu. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie ale gra i rozmiary zwycięstwa na pewno usatysfakcjonowały kibiców zgromadzonych na trybunach. Za tydzień piłkarzy z Kwidzyna czeka zapewne trudniejszy egzamin. W meczu wyjazdowym zmierzą się z drugim zespołem Chojniczanki. Będzie to szansa do rewanżu za porażkę 4:1 w rundzie rewanżowej poprzedniego sezonu. Tamta przegrana bardzo skomplikowała Kwidzynianom walkę o awans do IV ligi. Oby z Chojnic nasza drużyna wróciła jako lider, którym została po pierwszym meczu.

Trener Grzegorz Obiała o meczu:

Cieszy wynik i gra. Dziś wszystko wyglądało tak jak sobie założyliśmy. Mamy ciekawy zespół z dużym potencjałem i mam nadzieję,że przełoży się to na wynik bo wszyscy tego w klubie chcemy: zespół, trener,  działacze oraz kibice. Szczególne podziękowania dla Michała Wróblewskiego, który działając w imienu zarządu staje na wysokości zadania i mam nadzieję,że wspólnie osiągnemy założony cel.

Rodło Kwidzyn – Delta Miłoradz 8:0

Bramki: Górka ( 8 k, 51), Szalkowski ( 29, 59), Pokwicki (43) Gretkowski ( 76, 84), Felski ( 74)

Rodło: Wiśniewski, Pokwicki, Kalinowski, Szpakowski, Szarpak, Juchniewicz, Obiała,   Tayo (74’ Stefaniak ), Górka ( 78’ Torłop), Myścich ( 60’ Felski ), Szalkowski ( 72’ Gretkowski).

Delta: Krawczyk, Ulkowski, Stachecki (59’ Grzębski), Skoczek, Pogorzelski, Modrzejewski            (79’ Kędzierski), Grunau, Lenkiewicz ( 72’ Zawicki ), Mikczyński ( 46’ Kaszuba)

Sędziowie: Sebastian Pakuszewski - główny, Piotr Cwalina, Patryk Grzywacz - asystenci.
Obserwator: Wojciech Pagiełła