Relacja z meczu Błekitni Stare Pole - Kop rodło Kwidzyn -...

• autor: rodlokwidzyn2011, 2014-05-19 11:49
Relacja z meczu Błekitni Stare Pole - Kop rodło Kwidzyn - 17.05.14

Wyjazdowa wygrana w Starym Polu

Rodło przystępowało do meczu z Błękitnymi po porażce w ostatniej kolejce u siebie z Radunią Stężyca (1:2). Błekitni z kolei w poprzednim meczu zanotowali wyjazdową porażkę z Borowiakiem Czersk (1:4). Gospodarze nie zwykli oddawać punktów grając u siebie, ale Rodło nie raz pokazywało, ze potrafi grać na wyjazdach. Mecz więc zapowiadał się ciekawie.

Od początku większą aktywność w grze przejawiali gracze przyjezdni. Zdominowali oni pierwszą część meczu dokumentując je bramkami. Już w 7 min. po składnej akcji Myścicha i Gretkowskiego, ten drugi pakuje piłkę do siatki bronionej przez Kleina. Minęło kolejne 6 min. spotkania a bramkarz Błekitnych po raz kolejny musiał wyjmować piłkę z siatki. Juchniewicz zagrywa do Maluchnika, a ten zdobywa drugą bramkę dla Naszej drużyny. Po stracie drugiej bramki ożywili się gospodarze, ale kilka akcji przeprowadzonych przez graczy Błękitnych nie znalazło miejsca w bramce strzeżonej przez Sadowskiego. W odpowiedzi dwa razy próbował Torłop, ale został zablokowany przez obrońców, bądź na posterunku był bramkarz gospodarzy. W 28 min mogły być już 3 bramki "z przodu", ale strzał Gretkowskiego z linii bramkowej wybijają obrońcy. 7 min później Gretkowski strzela nie do obrony i podwyższa wynik na 3:0. W tej połowie już więcej bramek nie widzieliśmy.

Druga połowa zaczęła się od ataków gospodarzy, ale zawodnicy Błękitnych mieli dziś rozregulowane celowniki. W 62 min. goście powinni prowadzić 4:0, ale Torłop nie trafia na pustą bramkę. Minutę później Gretkowski powinien skompletować hat-trika, ale tym razem Klein nie dał się pokonać.Tę część spotkania zdominowali zawodnicy przyjezdni, ale bramka gospodarzy była jak zaczarowana. W końcówce spotkania zawodnicy Błękitnych przeprowadzili dwie bramkowe sytuacje, ale piłka nie wpadła do bramki. W odpowiedzi w 89 min. Juchniewicz nie trafia w dogodnej sytuacji.

Do końca spotkania wynik nie ulega zmianie i KOP Rodło Kwidzyn inkasuje 3 pkt. w meczu z Błękitnymi Stare Pole. Po tej wygranej mamy 50 pkt i do 1 pkt zmalała przewaga Radunii Stężyca, która przegrała u siebie z Centrum Pelplin 2:3.

Błękitni Stare Pole: Klein – Tryba, Orłowski (30' Wiśniewski), Mac. Rychlik, Mar. Rychlik, Karlak (77' Jędrzejewski), Bykowski, Buć, Kurek, Wrona, Maszkowski

Rodło Kwidzyn: Sadowski – Szpakowski, Stefaniak (85' Baprawski), Maluchnik, Pokwicki, Obiała, Temitayo (71' Strzelecki), Juchniewicz, Myścich (90' Kida), Gretkowski, Torłop (90' Łukaszewski)

Bramki: 7. Gretkowski, 13. Maluchnik, 35. Gretkowski

Żółta Kartka:   81. Tryba (Błekitni)