WDA LIPUSZ – RODŁO KWIDZYN 1:5 (0:1)

• autor: rodlokwidzyn2011, 2014-04-14 19:44

W dwudziestej kolejce ligi okręgowej Rodło udało się do Lipusza na mecz z tamtejszą Wdą. Po spotkaniu toczącym się w nie najlepszych warunkach pogodowych po raz kolejny górą byli kwidzyniacy. Relacja, komentarz trenera oraz skrót video w rozwinięciu. Zapraszamy.

Piłkarze rozpoczęli spotkanie przy padającym deszczu. Jednak zdecydowanie lepiej w tych warunkach spisywali się przyjezdni - po jednej z pierwszych składnie rozegranej akcji faulowany w szesnastce został Jakub Zabłocki, który za chwilę wykonał rzut karny i... nie pomylił się. Od początku tego starcia stroną przeważającą była ekipa z Kwidzyna, a kolejne sytuację do zdobycia bramki miał Zabłocki – najpierw świetną interwencją powstrzymał go bramkarz gospodarzy, a później piłka po jego uderzeniu odbiła się od poprzeczki. Mniej więcej po pół godzinie gry do głosu zaczęli dochodzić miejscowi. Po dobrze rozegranym rzucie rożnym przez gospodarzy futbolówka trafiła w poprzeczkę bramki Rodła. Mimo dogodnych sytuacji z obu stron do przerwy więcej goli nie oglądaliśmy. W międzyczasie w Lipuszu zaświeciło słońce

Druga połowa tego spotkania idealnie się zaczęła dla kwidzyniaków. Kolejny w tym meczu rzut karny na bramkę zamienił niezawodny Zabłocki. Rodło jeszcze bardziej przeważało po zmianie stron i niemal nie schodziło z połowy gospodarzy. W 63 minucie nieudana interwencją pod swoją bramką popisał się Kacper Domaszk i zaliczył samobójcze trafienie.

Kilka minut później zakotłowało się w szesnastce gości. Najpierw piłka uderzyła w słupek bramki Sadowskiego, a po chwili sędzia zmuszony był podyktować rzut karny. Pewnym wykonawcą okazał się Bartosz Machut. Najwyraźniej stracona bramka rozjuszyła kwidzyniaków, którzy rzucili się do huraganowych ataków. Efektem tego były dwa kolejne gole – Macieja Pruszkowskiego i Jakuba Zabłockiego, który tym samym skompletował hat-tricka. Końcówka spotkania rozgrywała była ponownie w deszczu, a chwilami także przy padającym gradzie. Rodło do ostatniej minuty kontrolowało jego przebieg i ostatecznie wysoko pokonało rywala 5:1.

Wda Lipusz – Rodło Kwidzyn 1:5 (0:1)

Bramki: Machut 70 - kar. – Zabłocki 7 - kar. 47 - kar. 76, Domaszk 63 - sam., Pruszkowski 74.

Wda: Stoltmann – Trzos, Ossowski, Błaszkowski, Oliwa, Borkowski (72' Kniter), R. Cieszyński, Domaszk (71' Fa. Modrzejewski), Ł. Cieszyński, Lipiński, Machut.

Rodło: Sadowski – Kalinowski (80’ Baprawski), Jędrzejewski (65' Stefaniak), Szaflik (73' Pruszkowski), Pokwicki, Obiała, Maluchnik, Szarpak, Myścich, Juchniewicz (75’ Łukaszewski), Zabłocki.

źródło: http://pulskwidzyna.pl

Komentarz Trenera Grzegorza Obiały

Było to bardzo dobre spotkanie z wieloma bramkami i sytuacjami strzeleckimi. Rodło dominowało przez większą część meczu i narzuciło swój styl gry. Konsekwentnie realizowaliśmy swój plan i to przyniosło efekty. Szczególnie dobre było pierwsze dwadzieścia minut, w których zdobyliśmy gola i mieliśmy kilka kolejnych okazji bramkowych po bardzo ładnych akcjach zespołowych.