Aktualności

Liga Juniorów C2 grupa Malbork III

• autor: rodlokwidzyn2011, 2014-04-08 16:05

Świetny początek wiosny kwidzyńskich juniorów

Nasi zdolni juniorzy z kategorii C2 rozpoczęli wiosenne zmagania od dwóch cennych wygranych. Najpierw uporali się w Przemysławiu z tamtejszymi Czarnymi 1:0, a później zwyciężyli u siebie z Bałtykiem Sztutowo 4:0.

Mecz z Czarnymi był bardzo zacięty i wyrównany. Mimo, że w tym spotkaniu padła tylko jedna bramka, to okazji strzeleckich nie brakowało z obu stron. Świetnie dysponowany był nasz golkiper Dawid Serocki, który między innymi wybronił groźne uderzenie z rzutu wolnego czy sytuację sam na sam. Strzelcem zwycięskiego gola dla naszego zespołu był rozgrywający dobre zawody tego dnia Karol Piekarski. Zatem jego oraz naszego bramkarza można uznać za bohaterów tego spotkania. Po tej wygranej podopieczni Łukasza Sadowskiego awansowali na pozycję lidera rozgrywek juniorów C2.

Skład z meczu z Czarnymi Przemysław:

Dawid Serocki - Karol Golba, Łukasz Feld, Patryk Szuba, Kacper Daniel - Hubert Małolepszy, Dawid Kłosiński, Karol Piekarski, Daniel Kaźmierski - Dominik Dziki, Dominik Kalinowski.

Wchodzili z ławki: Piotr Małkowski, Bartosz Karaś.

Pojedynek z Bałtykiem od początku przebiegał pod dyktando Rodła. W pierwszych piętnastu minutach nasi chłopcy mieli aż cztery dogodne sytuację do strzelenia gola, ale za każdym razem zabrakło zimnej krwi w pojedynku z bramkarzem rywali. Z czasem mecz stal się bardziej wyrównany, ale przyjezdni też nie potrafili wykorzystywać swoich okazji i do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis. Po zmianie stron ponownie oglądaliśmy zacięty pojedynek – aż do 55. minuty. Wtedy w ogromnym zamieszaniu pod bramką rywala przytomnie zachował się Karol Golba i dał prowadzenie naszej drużynie. Identycznie jak w przypadku ostatniego meczu seniorów, tak i tym razem gra Rodła po zdobyciu gola stała się spokojniejsza i worek z bramkami na dobre się rozwiązał. Najpierw ładną techniką popisał się Patryk Bińczak, który minął dwóch defensorów i strzałem po ziemi pokonał golkipera gości. Chwilę później było już 3:0, a piłkę do siatki z najbliższej odległości głową wpakował Łukasz Feld. Wynik spotkania na 4:0 ustalił Daniel Kaźmierski, który przejął na połowie rywala długie podanie od Felda i po ładnej indywidualnej akcji ustalił końcowy wynik. Warto zaznaczyć, że w tym meczu swoje debiuty zaliczyli Jakub Żaczek i Michał Zboiński.

Skład z meczu z Bałtykiem Sztutowo:

Dawid Serocki - Jakub Żaczek, Karol Golba, Patryk Szuba, Michał Zboiński – Patryk Bińczak, Łukasz Feld, Karol Piekarski, Daniel Kaźmierski – Wiktor Prusiecki, Dominik Kalinowski.

Wchodzili z ławki: Dawid Kłosiński, Piotr Małkowski, Bartosz Karaś, Kacper Daniel.

Sześć punktów naszych juniorów bardzo cieszy. Małe zastrzeżenia można mieć jedynie o sporą ilość niewykorzystywanych dogodnych sytuacji podbramkowych, ale forma kwidzyńskich chłopców jest bardzo wysoka i należą im się gratulacje za świetny start na wiosnę. Oby w każdym kolejnym starciu prezentowali się równie dobrze i zapisywali na swoim koncie kolejne zwycięstwa.