RODŁO KWIDZYN - KORNOWSCY SZARŻA KROJANTY 4:0 (0:0)

• autor: rodlokwidzyn2011, 2014-04-07 11:47

W ramach dziewiętnastej kolejki ligi okręgowej do Kwidzyna zawitał zespół Kornowscy Szarża Krojanty. Po niezbyt ciekawej pierwsze połowie, w  drugiej nasi piłkarze włączyli piąty bieg i pewnie wypunktowali rywala. Kilka zdjęć w rozwinięciu.

nowa-galeria-5425661.jpg nowa-galeria-5425662.jpg nowa-galeria-5425663.jpg

Autor zdjęć: Dorota Dzikowska

Od początku spotkania inicjatywa należała do Rodła. W 6 minucie zakotłowało się pod bramką Szarży, jednak do wybitej przez golkipera piłki nie zdołał dojść żaden z naszych zawodników. Kwidzyniacy dalej atakowali, ale ich gra niezbyt się kleiła i sporo było niedokładności w ofensywnych poczynaniach. Przyjezdni z rzadka utrzymywali się przy futbolówce, głównie ograniczając się do wybijania jej z własnej szesnastki i szukania gry z kontry. W 35 minucie spotkania znów było gorąco w polu karnym gości, kiedy to o mały włos nie strzeliliby sobie bramki samobójczej. Na ich szczęście piłka trafiła w poprzeczkę, a potem została szybko wybita z pola bramkowego. W końcówce pierwszej odsłony piłkarze Szarży ładnie rozegrała kontratak i tylko skuteczny wślizg obrońcy Rodła zapobiegł sytuacji sam na sam z naszym golkiperem. Ostatecznie do przerwy utrzymał się wynik bezbramkowy.

Druga połowa zaczęła się od razu od mocnego natarcia kwidzyniaków, którzy najwyraźniej chcieli jak najszybciej zdobyć gola, by później grać o wiele spokojniej. Pierwszy efekt nastąpił w 52 minucie. Rzut wolny w niedalekiej odległości od linii pola karnego na bramkę zamienił niezawodny Jakub Zabłocki. Pięć minut później trener Rodła zdecydował się na podwójną zmianę, a na placu gry zameldowali się Maluchnik i Myścich. Jak się okazało była to świetna decyzja, bo już chwilę później Piotr Myścich wykończył składną akcję zespołową gospodarzy i pewnie z bliskiej odległości umieścił piłkę w bramce. Na kolejne trafienie miejscowej ekipy nie trzeba było długo czekać. Faulowany w polu karnym był Jakub Zabłocki i sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr. Do piłki podbiegł sam poszkodowany i mierzonym uderzeniem - bez problemu pokonał bramkarza Szarży. Po chwili mogła paść kolejna bramka, ale jeden z kwidzyniaków zmarnował sytuację sam na sam z bramkarzem, uderzając zbyt wysoko piłkę ponad bramką. W 80 minucie na placu gry zameldował się Mateusz Gretkowski i jak się okazało szkoleniowiec Rodła po raz kolejny wykazał się świetnym wyczuciem. Pierwszy kontakt z piłką Gretkowskiego został zamieniony na czwartego gola dla gospodarzy. Tuż przed końcem meczu kwidzyniacy popisali się ładnym rozegraniem rzutu rożnego i tylko instynktowna interwencja golkipera Szarzy uratowała gości przed utratą kolejnej bramki. Rodło wygrało trzeci mecz z rzędu i potwierdziło, że jego celem jest awans do wyższej grupy rozgrywek.

Komentarz trenera Grzegorza Obiały:

Był to trudny mecz. Dopóki przeciwnik miał siły to skutecznie się bronił i nie byliśmy w stanie go skutecznie rozbić. Natomiast kultura gry i wszystko to co się działo na boisku - od początku było pod naszą kontrolą. Po pierwszej straconej bramce gra naszego przeciwnika zatraciła wiele walorów i było nam już łatwiej o kolejne trafienia.

Rodło Kwidzyn - Kornowscy Szarża Krojanty 4:0 (0:0)

Bramki: Zabłocki 53, 64-kar., Myścich 58, Gretkowski 82

Rodło: Sadowski – Pokwicki (61' Stefaniak), Jędrzejewski (57’ Maluchnik), Kalinowski, Szarpak, Obiała, Juchniewicz, Zabłocki, Temitayo (80’ Gretkowski), Torłop, Pruszkowski (57’ Myścich)

Kornowscy Szarża: Pestka – Dorawa, Jeroszewicz, Piotrkowski (67’ Karasiński), Buława, Żakowski, Cybulski, Domachowski, Cieśliński, Sikorski (71' Wyszomierski), Frymark