Bez punktów w Chojnicach

• autor: rodlokwidzyn2011, 2014-03-16 21:37

Drużyna Rodła przegrała swój pierwszy mecz rundy wiosennej z Chojniczanką II Chojnice 1:4

Recenzja oraz komentarz Trenera Grzegorza Obiały.

Mecz rozgrywany był w fatalnych warunkach pogodowych. Mocno wiało i padało, a to skutecznie utrudniało grę. Biorąc pod uwagę fakt, że na boisku w Chojnicach znajduje się sztuczna murawa, to na pewno gospodarze byli w nieco uprzywilejowanej sytuacji, ponieważ Rodło nie miało okazji trenować na tego typu trawie.

Już jedna z pierwszych akcji dla miejscowych przyniosła im bramkę, a jej autorem był Patryk Drewek, co ciekawe znajdujący się w kadrze pierwszoligowego zespołu Chojniczanki. Kwidzyniacy wyraźnie mieli problem ze skutecznym operowaniem piłką. Gospodarze dalej grali swoje i do przerwy prowadzili już 3:0. Kolejną bramkę dorzucił Drewek, a także naszego golkipera pokonał Jacek Podgórski, który też trenuje z pierwszą ekipą Chojniczanki. Najbliżej gola dla Rodła był nowy napastnik kwidzyńskiej drużyny Jakub Zabłocki, którego uderzenie z rzutu wolnego zatrzymało się na słupku.

Druga odsłona pojedynku zaczęła się ponownie od szybko zdobytej bramki dla miejscowych i w tym momencie było już praktycznie po zawodach. Rezerwy Chojniczanki spokojnie rozgrywały resztę spotkania - kontrolując jego przebieg. Pod koniec udało się podopiecznym Grzegorza Obiały zdobyć bramkę honorową, której autorem był młody środkowy obrońca Jakub Stefaniak. Widać było po naszych piłkarzach, że czuli na sobie presję, bo zdają sobie sprawę czego się teraz od nich oczekuje. Niestety, już na starcie nieco się podpalili i wyszło jak wyszło, ale to nie oznacza, że mamy teraz wieszać na nich psy. Gorąco im kibicujmy i okażmy wsparcie, a na pewno odwdzięczą się coraz lepszą grą i jeszcze lepszymi wynikami!

źródło:   http://pulskwidzyna.pl

Chojniczanka II Chojnice - Rodło Kwidzyn 4:1 (3:0)

Drewek 2, 18, 39                  Stefaniak 87

Podgórski 56

Chojniczanka II Chojnice: Skiba Paweł -€“ Rompca, Skiba K., Laskowski, Schulz (85’ Froelke), Jędrzejewski (65' Andrzejewski), Dorawa, Podgórski (88’ Sądel), Drewek (65' Schmidt), Cesarski, Kołodziej

Rodło Kwidzyn: Sadowski - Pokwicki, Jędrzejewski (60' Strzelecki), Kalinowski (89' Szpakowski), Maluchnik, Temitayo (57' Stefaniak), Myścich, Torłop, Gretkowski (57' Pruszkowski), Zabłocki

Bramkę dla naszej drużyny strzelił Jakub Stefaniak

foto: Patrycja Wróblewska - FOTOGRAFIA

Komentarz trenera Grzegorza Obiały:

Na pewno o wyniku spotkania zaważył początek, w którym po błędach indywidualnych straciliśmy dwa gole. Później trochę uporządkowaliśmy swoją grę. Najlepszą okazję do pokonania golkipera miał Jakub Zabłocki, który z rzutu wolnego trafił w słupek. Potem dostaliśmy kolejną bramkę. W drugiej połowie nieporadnie zaczęliśmy dążyć do zmiany rezultatu i przytrafił się kolejny indywidualny błąd w obronie, po którym straciliśmy czwartego gola. Honor w końcówce uratował nam Jakub Stefaniak. Mecz trzeba uznać za rozczarowanie i duży falstart.