statystyki szczegółowe

Aktualności

Rodło Kwidzyn vs Relax Ryjewo

• autor: rodlokwidzyn2011, 2014-03-21 07:00

Druga kolejka spotkań rundy wiosennej V ligi miała być dla zespołu Rodła Kwidzyn okazją do rehabilitacji po nieudanym początku rozgrywek. I tak też się stało. Drużyna trenera Grzegorza Obiały pewnie i wysoko pokonała Relax Ryjewo 5:0 i wciąż liczy się w walce o awans do IV ligi.

Pomimo nie najlepszej aury, na stadionie przy Sportowej zjawiło się ponad 400 sympatyków piłki nożnej, którzy w większości nie zastanawiali się czy ale jak wysoko ich drużyna pokona zespół z Ryjewa. Goście przed tym meczem zajmowali przedostatnie miejsce w tabeli.

Piłkarze Rodła nie rzucili się od razu do szaleńczego ataku jakby mając w pamięci to,że w poprzednim meczu tracili bramki po kontrach przeciwnika. Grali więc uważnie w obronie ale nie zapomnieli o ofensywie i już w 4 minucie Maciej Pruszkowski otworzył wynik spotkania.Napastnik otrzymał dobre podanie od bardzo aktywnego w tym meczu Myścicha i będąc sam przed bramkarzem z Ryjewa zdobył pierwszą bramkę. Od tego momentu Rodło grało z większą swobodą stwarzając kolejne sytuacje.Znakomitą okazję na podwyższenie wyniku miał pięć minut później Jakub Zabłocki ale w sytuacji sam na sam trafił w leżącego już bramkarza Relaxu Bartza. Gospodarze atakowali już z większym animuszem. W 10 minucie Myścich strzałem po ziemi próbował zaskoczyć bramkarza przyjezdnych ale bezskutecznie. Po pięciu minutach ładna akcja kombinacyjna kończy się na spalonym Pruszkowskiego po podaniu Obiały. Kolejny atak Rodło przeprowadza prawą stroną a Pruszkowskiego prawie wyręcza obrońca gości, który po ostrej centrze Zabłockiego bliski był zdobycia gola samobójczego a poprawka Maluchnika poszybowała nad poprzeczką. W końcu gospodarze dopięli swego w 26 minucie. Tym razem Zabłocki nie zmarnował świetnego podania od Myścicha i podwyższył wynik na 2:0. Za chwilę znowu było gorąco pod bramką gości gdy po dośrodkowaniu strzelca drugiej bramki jeden z obrońców prawie zaskoczył własnego bramkarza. Pruszkowski próbował wepchnąć piłkę do bramki ale obrońcy Relaxu byli czujni. Po ich wybiciu piłka trafiła jeszcze do Myścicha a ten z 10 metrów uderzył wprost w Bartza. Kolejna próba zaskoczenia bramkarza z Ryjewa to strzał Torłopa z dystansu jednak bardzo niecelny. W odpowiedzi kilka minut później goście po jednym z nielicznych ataków posyłają piłkę ponad poprzeczką. Jednak już w następnej akcji pod bramką Sadowskiego zrobiło się naprawdę groźnie. Po przechwycie na własnej połowie i szybkim wyjściu z kontrą Iwański znalazł się sam przed golkiperem Rodła ale zwlekał z oddaniem strzału i został zablokowany przez obrońcę. To wzmożyło czujność zawodników z Kwidzyna, którzy dwie minuty później powinni zdobyć trzecią bramkę ale tylko Torłop wie, jak nie umieścił piłki w siatce z około siedmiu metrów a tajemnicą Bartza pozostanie jak obronił w beznadziejnej sytuacji. Niestety chwilę później bramkarz ryjewian był już bezradny gdy po rzucie rożnym Jacek Kalinowski z bliska strzela trzecią bramkę a niedługo potem sędzia kończy pierwszą połowę lokalnych derbów. Ostatnie dwie minuty tej części gry nie przyniosły już zmiany rezultatu. Do przerwy 3:0 dla gospodarzy.

Druga część spotkania była mniej interesująca. Rodło przeważało ale brakowało dokładności w akcjach. Pierwszy sygnał dał Przemysław Maluchnik ale jego uderzenie głową nie znalazło drogi do bramki. Za chwilę próbę zaskoczenia bramkarza podejmuje Torłop ale i ten strzał jest niecelny. W 55 minucie z boiska schodzi Jacek Kalinowski a na murawie pojawia się Piotr Szarpak, który zalicza debiut w drużynie z Kwidzyna. Pięć minut później gospodarze prowadzą już 4:0. Jakub Zabłocki strzałem w długi róg zdobywa czwartą bramkę dla godspodarzy po asyście Tayo. I gdy wydawało się,że gospodarze pójdą za ciosem, goście stanęli przed szansą zdobycia honorowego gola. Dwaj obrońcy Rodła nie zatrzymali napastnika gości i ratowali się faulem w polu karnym. Sędzia nie miał wątpliwości i pokazał na jedenasty metr jednak rzut karny wykonywany przez Bartza z dużym wyczuciem obronił Sadowski. To chyba obudziło gospodarzy bo przyspieszyli grę. Strzelali Juchniewicz i Zabłocki ale bez efektu. Gdy kibice pogodzili się już z wynikiem, jedna z ostatnich akcji meczu przyniosła Rodłu piątą bramkę. W 89 minucie prostopadłe podanie od Tayo zamienia na asystę Pokwicki a Zabłocki może się cieszyć z trzeciej bramki w tym spotkaniu. Rodło prowadzi 5:0 i takim ostatecznie rezultatem kończą się pierwsze wiosenne derby powiatu. Choć przeciwnik nie był wymagający, to punkty trzeba było wywalczyć na boisku. Kwidzynianie nie zawiedli i wciąż zachowują szansę na awans do wyższej klasy rozgrywek.

Rodło Kwidzyn – Relax Ryjewo 5:0

Bramki: Zabłocki 26,42,89, Pruszkowski 4, Kalinowski 42

Składy

Rodło: Sadowski, Maluchnik, Kalinowski ( 55 Szarpak ), Jędrzejewski ( 73 Stefaniak ), Pokwicki, Obiała, Olalekan Temitayo, Zabłocki, Torłop ( 65 Łukaszewski ), Myścich (65 Juchniewicz ), Pruszkowski

Relax: Bartz, Steiniger, Guba, Misiak, Pajdzik, Sarnowski, Dudziński, Wit, Iwański, Ulewski          ( 63 Cywiński ), Siwiec

żółte kartki: Jędrzejewski 31 min, Torłop 48 min, Stefaniak 74 min, wszyscy Rodło