W rozwinięciu newsa przedstawiamy podsumowanie rundy jesiennej naszej drużyny seniorów występującej w IV-tej lidze. Podsumowania dokonał Trener zespoły seniorów Pan Grzegorz Obiała. Zapraszamy do lektury.

5 spotkań (2 zw. 2 rem. 1 por.) Bramki 16-10

Rodło- Pomezania  4-2, Rodło – Rakowiec 6-1

Rodło- Wisła k. 2-2, Rodło- Wisła Nowe 3-3

Rodło – Olimpia Sztum 1-2

W okresie przygotowawczym najwięcej goli  dla naszej drużyny zdobył Lewandowski – 4 , Gretkowski – 3

27-17

1. Miejsce:4 do miejsca gwarantującego awans tracimy 2 pkt.

2. W okresie jesiennym przepracowaliśmy 49 jednostek treningowych .

Średnia udziału zawodników w treningu wyniosła 75%, czyli średnio każdy z zawodników uczestniczył w 37 treningach w tym okresie.

Rodło - WdaLipusz 1-1

5 punktów. 1 zwycięstwo, 2 remisy oraz żadnej porażki.

Bramki 5-2

Strzelcy: Torłop 4, Szalkowski 4, po 1 Maluchnik, Szpakowski Łukasz, Sontowski, Gretkowski

Pazdziernik: 13 jednostek treningowych

W tym okresie rozegraliśmy  4 spotkania.

Podsumowanie:

Kadra zespołu liczyła 24 zawodników. W meczach ligowych wystąpiło 23 zawodników w różnym wymiarze czasowym. Dużo zawodników o podobnym potencjale dawało dużo możliwości rotacji w składzie i często to wpływało na tempo i jakość gry w końcowym okresie meczu. Zawodnicy wchodzący z ławki zdobyli 3 bramki i zanotowali 3 asysty.

Drużyna w podokresach ligowych grała równo zdobywając mniej więcej równą ilość punktów.

Sierpień 8 pkt, Wrzesień 9 pkt, Pażdziernik 8 pkt, Listopad 6 pkt

Jednak patrząc na trudność meczy , to najbardziej udany był Październik. Graliśmy z liderem, trzecią drużyną w tabeli ,mecz derbowy oraz  z dobrze spisującymi się Błekitnymi zdobywając 8 punktów i nie przegrywając meczu Listopad był także udany. Wygraliśmy dwa z dwóch rozegranych meczów.

Rozbijając mecze na okresy w pierwszych 15 minutach zdobyliśmy 8 goli tracąc 5. Pomiędzy 15-30 minutą. zdobyliśmy 1 gola nie tracąc żadnego. Między 30-45 minutą zdobyliśmy 3 tracąc 1.

W pierwszych połowach meczów zdobyliśmy 12 bramek  tracąc 6

Gdyby mecze kończyły się po pierwszej połowie zdobyli byśmy28 pkt.

Analizując w ten sam sposób drugą połowę meczu najbardziej nieudaną częścią meczu był okres pomiędzy 45-60 w której nie zdobyliśmy bramki tracąc jedną.

W okresie 60-75 minuta 8-5 , 75-90 minuta 7-4

W sumie w II połowach meczów zdobyliśmy 15 bramek tracąc 10 . Gdyby liczyć tylko drugie połowy zdobylibyśmy 19 punktów. 2 mecze wygrywając i 13 razy remisując drugą połowę .

Ważnym elementem który można tu zauważyć że nie przegraliśmy w żadnym meczu II połowy.

Zdobyliśmy 9 bramek po stałych fragmentach: 4 z rzutu rożnego, 4 po rzutach wolnych, 1 po rzucie karnym. Straciliśmy natomiast dwie bramki po stałych fragmentach. Jedną po rzucie wolnym i jedną po rzucie karnym.

1 rzut karny strzelił Przemysław Maluchnik i jeden obronił Tomek Żuk.

W dwóch meczach nie zdobyliśmy żadnej bramki(Krojanty, Błękitni) a w 5 udało się nam zachować czyste konto (Borowiak, Błękitni, Wierzyca, Nowy Staw, Delta)

Przeciętna zdobytych bramek wyniosła 1,8 bramki na mecz tracąc 1,1 bramki na mecz. W czterech meczach strzeliliśmy więcej niż 2 bramki. Wszystkie mecze derbowe zakończyły się naszym zwycięstwem  6-1 , 2-1 , 3-2.

9 punktów (11-4 w bramkach.)

Pozytywy:

Graliśmy w wielu meczach z zaangażowaniem i determinacją , stwarzaliśmy wiele sytuacji do zdobycia bramki, dominowaliśmy narzucając swój styl gry.

Wiele akcji w ofensywie było przemyślanych i nieprzypadkowych, nawet w trudnych momentach meczu potrafiliśmy korzystny wynik dowieźć do końca.

W momentach ważnych potrafiliśmy wykonywać zadania taktyczne nakreślone wcześniej dobrze.

Negatywy:

Bardzo często graliśmy bardzo nieskutecznie strzelając niewielką ilość sytuacji które wypracowaliśmy, z łatwością po błędach najczęściej indywidualnych traciliśmy bramki, mieliśmy fazy meczu w których nie potrafiliśmy utrzymać tempa gry szczególnie w odbiorze piłki, nasze formacje posiadały zbyt duże różnice w poziomie i pionie, martwią okresy przestojów w grze, w wielu meczach pod polem karnym  przeciwnika graliśmy za wolno i zbyt schematycznie, stwarzaliśmy zbyt dużo stałych fragmentów pod własnym polem karnym często całkowicie niepotrzebnie, zdarzało się nam zbyt dużo strat w wyprowadzaniu piłki na 20-30 metrze przed naszą bramką.