Nasi zawodnicy testowani w Olimpii Elbląg.

• autor: rodlokwidzyn2011, 2012-01-09 21:13

W dniu 5 stycznia na obiektach treningowych Elbląskiej Olimpii odbyła się gra kontrolna podczas której trenerzy Olimpii testowali młodych piłkarzy z regionu. Wśród tych zawodników znalazło się trzech piłkarzy Rodła Kwidzyn: Mateusz Górka, Paweł Juchniewicz oraz Nikodem Szalkowski

W dniu 5 stycznia, na boisku Ośrodka Treningowego na ulicy Skrzydlatej odbyła się gra kontrolna, podczas której trenerzy Olimpii testowali młodych zawodników z klubu oraz obiecujących graczy z regionu. Jak powiedział nam asystent pierwszego trenera Szymon Szałachowski jest to początek większego projektu, jakim miałoby być utworzenie zespołu Młodej Olimpii.

- Podczas wczorajszej gry sprawdzaliśmy młodych chłopców, przede wszystkim z roczników 1993, 1994 i 1995 - powiedział nam Szałachowski. - W klubie powstał projekt trenerów Anatolija Piskowća i Lecha Strembskiego, którym byłaby Młoda Olimpia, w związku z czym poszukujemy graczy, którzy ten zespół by tworzyli. Chcemy, aby stanowili oni trzon Olimpii w następnych latach. Mogliśmy też sprawdzić naszych juniorów, na tle uzdolnionych rówieśników z regionu. Poza tym w pierwszym zespole mamy deficyt młodzieżowców, więc musimy ich znaleźć.

Wszystko wskazuje na to, że po okresie opierania zespołu Olimpii na graczach spoza regionu, a często nawet obcokrajowcach, zarząd zamierza diametralnie zmienić politykę kadrową klubu. Przy Agrykola narodził się pomysł, aby stworzyć zaplecze pierwszego zespołu z najbardziej uzdolnionych młodzieżowców, co zapewni przez najbliższe lata dopływ "świeżej krwi" do pierwszej drużyny: - Ogólny zamysł prezesa Łukasza Konończuka i całego zarządu jest taki, aby zdecydowanie postawić na młodzież. Oczywiście to nie jest tak, że ci zawodnicy już dziś są w pierwszym zespole, bo do tego daleka droga, ale musimy ich sprawdzać, aby wiedzieć na czym stoimy. Poza tym nasi juniorzy też muszą zdawać sobie sprawę, że na nich świat się nie kończy. Pierwszy przegląd zawodników był przed Nowym Rokiem, teraz mieliśmy kolejny sprawdzian i będziemy te działania kontynuować. Zależy nam na tym, żeby ci najzdolniejsi chłopcy reprezentowali Olimpię Elbląg, a nie kluby ościenne. Z niektórymi oczywiście prowadzimy już rozmowy, namawiając ich na grę dla nas - zakończył Szałachowski.

We wczorajszej grze udział wzięli zawodnicy rezerw Olimpii występujący w Lidze okręgowej oraz juniorzy z najstarszych roczników. W sprawdzianie udział wzięli również Andrzej Liszko i Martin Strach, którzy jeszcze niedawno byli w kadrze pierwszego zespołu, a ostatnio byli wypożyczeni do Zatoki Braniewo. Poza tym w grze udział wzięło kilkunastu testowanych graczy.

Testowani gracze: Jakub Błażewicz (Lechia Gdańsk ME), Adam Dałek (Lechia Gdańsk ME), Mateusz Górka (Rodło Kwidzyn), Rafał Jakimczuk (Zatoka Braniewo), Paweł Juchniewicz (Rodło Kwidzyn), Karim Madani (Huragan Przodkowo), Przemysław Matłoka (Pomezania Malbork), Mateusz Ptaszyński (Zatoka Braniewo), Nikodem Szalkowski (Rodło Kwidzyn), Damian Szuprytowski (Górnik Polkowice), Błażej Święcki (Bałtyk Gdynia), Paweł Tomaszewski (Start Łódź), Damian Wielgat (Barkas Tolkmicko), Krystian Żabko (Lechia Gdańsk ME)

żródło - www.e-olimpia.com

autor: ~hudy Legia 2012-01-21 11:55:49

avatar najlepiej niech wszyscy wyjada.kpina