W rozwinięciu newsa dostępne są relacje z ostatnich spotkań naszych drużyn Juniorskich D1 oraz C2. Zapraszamy do czytania i komentowania poczynań naszych zespołów Młodzieżowych. Więcej w rozwinięciu newsa.

Junior C2 - Trener Łukasz Wrzesiński

Beniaminek 03 Starogard Gdański - Rodło Kwidzyn 1998 2-1 (0-1)

Bramka dla Rodła: Karol Bałdyga

Porażką zakończyli rundę jesienną piłkarze Rodła Kwidzyn 1998. Na wyjeździe przegrali z drużyną Beniaminek 03 Starogard Gdański. Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla przyjezdnych. Po jednej z kilku dogodnych sytuacjach dla Rodła z odległości około 20m strzela na bramkę Karol Bałdyga i jest 1-0. Drużyna Rodła gra naprawdę ładną dla oka piłkę. Zawodnicy z Kwidzyna potrafią wymienić bezbłędnie kilka podań.Ich akcje nie ograniczają się do wybijania piłki jak najdalej od bramki. W pierwszej połowie drużyna gra z wyczuciem i dużą odpowiedzialnością  co w ich wieku nie pozostaje bez znaczenia. Młodzi piłkarze potrafią zmieniać tempo gry w zależności od sytuacji na boisku. Na przeszkodzie do podwyższenia wyniku stoi bramkarz ze Starogardu bądź poprzeczka w którą trafia Rodło. W drugiej połowie obraz gry zmienia się 15 min przed końcem meczu. Prowadzący gre piłkarze Rodła z minuty na minute opadają z sił co bezwzględnie wykorzystują gospodarze. Przeprowadzają dwie akcje które dają im zwycięstwo 2-1. Wygrana dała 4 miejsce na półmetku ligi zespołowi ze Starogardu kosztem Rodła które ostatecznie zajęło 6 miejsce.

Rodło Kwidzyn skład i oceny meczowe (0-10)

Karol Bałdyga 6

Muslim Abdulkadyrov 6 (Jakub Zarzycki 4)

Łukasz Orlich 4

Adrian Szalczewski 5

Patryk Bińczak 5 (Kamil Markuszewski 5)

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Junior D1 - Trener Łukasz Żuromski

W dniu 29.10.2011 Junior D1 rozegrał ostatnie spotkanie w rundzie jesiennej. Na własnym boisku podejmował Motławę Suchy Dąb. Spotkanie zakończyło się wynikiem 12:0. Od początku meczu piłkarze Rodła mieli przewagę i przeprowadzali kolejne ataki. Obrona gości grała skutecznie tylko przez około 5 minut. Wtedy to po kilku szybkich podaniach w dobrej sytuacji znalazł się Kamieniecki, który po ograniu obrońcy strzelił pierwszą bramkę w tym meczu. W ataku od pierwszych minut wystąpił Dawid Dolecki, w nagrodę za frekwencję i zaangażowanie na treningach. Szybko też strzelił swoją pierwsza bramkę w tym sezonie. Po składnej akcji prawą stroną boiska dobił niecelny strzał kolegi. W pierwszej połowie trafiali jeszcze między innymi Gryglewski i Dziki. Na przerwę schodziliśmy prowadząc 7:0. Po zmianie stron swoje pierwsze trafienie zaliczył Wojciech Hyla. Otrzymał podanie z prawej strony boiska, podbił piłkę przerzucając obrońcę a po obiegnięciu go uderzył głową przy dalszym słupku. Akcja godna piłkarza ekstraklasy. To było ukoronowanie świetnej w ostatnich tygodniach gry, naszego wielce utalentowanego dziesięciolatka. Z biegiem czasu nasza przewaga rosła co raz bardziej a goście bronili się  całą drużyną w polu karnym. Naszym chłopcom tak spodobało się strzelanie, że zapominali o obronie. Goście mieli kilka okazji z przewagą 4 na 1 lecz nie udało im się zaliczyć żadnego trafienia. Było w tym meczu bardzo dużo akcji, które kończyły się niecelnymi strzałami. Wynik choć imponujący nie odzwierciedla więc w całości tego co działo się na boisku. Ostatecznie wygraliśmy 12:0 i możemy pochwalić się imponującym bilansem bramkowym 57:13 Miejsce w tabeli nie jest jeszcze ostatecznie znane z powodu braku aktualizacji strony internetowej Pomorskiego ZPN, ale będzie to miejsce 3 lub 2. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratuluję a przeciwnikom życzę powodzenia i dalszej owocnej pracy.